Ile kosztuje przeszczep włosów?

Ile kosztuje przeszczep włosów

Niestety, z roku na rok coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów, czego następstwem jest łysienie. Niegdyś był to bardzo poważny problem, na który często nie było skutecznego remedium. Oczywiście obecnie również jest to duży problem, często też natury psychicznej, bowiem dla wielu jest to wstydliwe schorzenie, przez które tracimy pewność siebie i poczucie atrakcyjności. Na szczęści wraz z rozwojem medycyny i technologii, mamy do czynienia z coraz to większym wachlarzem możliwości prowadzącym do poradzenia sobie z łysieniem. Głównym z nich i najskuteczniejszym jest oczywiście przeszczep włosów, który obecnie jest zabiegiem bardzo bezpiecznym i co najważniejsze – skutecznym.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Ceny przeszczepu włosów są uzależnione od wielu czynników i mogą wahać się drastycznie w cenie. Oczywiście jest ona wysoka, a wynika to ze specyfiki zabiegu oraz czasu jego trwania. W zależności od objętości obszaru może on trwać nawet kilkanaście godzin! Co do samych cen, to w zależności od liczby przeszczepianych grafów oraz od wybranej metody, wynosi ona w graniach od 10 do 35 tysięcy złotych. Różnica oczywiście wynika w głównej mierze z indywidualnego przypadku pacjenta, wybranej kliniki, obszaru podjętego transplantacją oraz od metody przeszczepu.

Z czego wynika tak wysoka cena?

Składowych jak już wspomnieliśmy powyżej jest bardzo dużo. Niemniej największy wpływ ma na to obszar pokrycia włosami oraz metoda, którą wybierzemy. Obecnie w Polsce najbardziej popularną jest metoda FEU, zarówno ta manualna, jak i droższa – robotyczna. To właśnie ona przeprowadza jest z udziałem robota Artas iX, który samodzielnie wybiera sobie zdrowe mieszki włosowe, pobiera ja, a następnie wszczepia bardzo precyzyjnie w miejsca z ubytkami. Lekarz w tym przypadku jest głównie statystą, który śledzi pracę robota. Ważnym jest również by do tego celu wybierać wyspecjalizowane i sprawdzone kliniki, które zatrudniają najwyższej jakości lekarzy medycyny estetycznej. Ich odpowiednie wykształcenie i doświadczenie nie tylko przyniesie nam więcej spokoju przed i podczas zabiegu, ale również zwiększy prawdopodobieństwo uzyskania w pełni satysfakcjonującego efektu bez żadnych skutków ubocznych.

Przeszczep włosów w innym kraju?

Ostatnio bardzo modnym trendem jest wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej, w tym przeszczepu włosów poza granicami naszego kraju. Najpopularniejszym kierunkiem jest Turcja z jednego prostego powodu – jest najtańsza. To jednak nie oznacza, że najlepsza, a wręcz przeciwnie. Często pacjenci nie wracają zadowoleni do kraju i konieczny jest zabieg powtórny. Co do kosztów całego pakietu transplantacji włosów w Turcji, to wahają się one w okolicach 12-15 tysięcy złotych. W cenie mamy jednak nie tylko sam zabieg, ale również przeloty, noclegi oraz wyżywienie, co często bywa kuszącą ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne