Domowe sposoby na radzenie sobie z suchymi włosami


Zdrowe, gęste i lśniące włosy to prawdziwe marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Robimy naprawdę wiele by cieszyć się wymarzoną fryzurą. Co jednak jeśli nasze włosy są łamliwe, kruche i suche, a co więcej żadne preparaty nie pomagają, a wręcz dają efekt odwrotny do zamierzonego? Poniżej przedstawiamy kilka domowych sposobów, które pomogą nam z tego typu dolegliwościami.

Dlaczego nasze włosy są suche?

Zacznijmy jednak od tego dlaczego nasze włosy są suche? Otóż dochodzi do tego za sprawą pozbawienia włosów naturalnych olejków, odpowiadających za połysk, lśnienie i blask włosów. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, ale do najczęstszych zaliczamy:

  • Intensywne zabiegi pielęgnacyjne wykonywane niewłaściwymi preparatami to prosta droga do tragedii. Zbyt często mycie włosów oraz stosowanie preparatów na bazie sztucznych składników może całkowicie wysuszyć nasze włosy. Co za tym idzie pozbywamy je naturalnej bariery ochronnej.

  • Innym czynnikiem jest wpływ zewnętrznych bodźców, takich jak nadmiar słońca, silny wiatr, wilgotne powietrze, ale również kurz i pyły osiadające się na włosach.

  • Niewłaściwa dieta to kolejny powód zaburzeń naszych włosów. Brak dostarczania kluczowych witamin i mikroskładników bardzo szybko doprowadza do przesuszania się oraz wypadania włosów.

  • Jeszcze innym powodem mogą być choroby – zarówno te, które już przeszliśmy, jak i te które przechodzimy obecnie. Duży wpływ na ten stan rzeczy maja również przyjmowane leki. Najczęściej powodem suchych i wypadających włosów są problemy z zaburzeniami gospodarki hormonalne i niedoczynność tarczycy.

  • Równie częstym powodem takiego stanu rzeczy jest zbyt częste farbowanie i trwała ondulacja, ponieważ używane do nich są bardzo silne środki chemiczne, które niszczą strukturę włosów, wysuszają je i sprawiają, że ułożenie włosów, w taki sposób jaki chcemy, jest praktycznie niemożliwe.

Jak sobie z tym radzić?

Przede wszystkim powinniśmy się skupić na odpowiednim myciu włosów. Powinniśmy wykonywać ten proces w sposób bardzo delikatny. Zalecamy stosować tylko delikatne, łagodne i naturalne kosmetyki. Co więcej, nie powinniśmy myć włosów codziennie, a podczas ich pielęgnacji, zawartość kosmetyku należy wcierać delikatnie i powoli, tak by nie uszkadzać struktury włosa.

Równie ważne jak mycie jest również regeneracja i odżywanie. Świetną maskę na przesuszone włosy możemy ponadto wykonać sami w domu używając awokado, miodu oraz ojeju z pestek winogron. Awokado świetnie wytłuści skórę głowy, miód wzmocni włosy, a olej je nawilży i zadziała przeciw łamaniu.

Ostatnim z proponowanych domowych sposobów jest zioła płukanka. Najlepiej ją wykonać z octu, z soku z cytryny czy o dziwo z piwa. Jej działanie polega na zasadzie nawilżania kosmyków i sprawienia, że wyglądają one na gładkie i lśniące. Równie dobra jest zimna, ale w tym przypadku taki zabieg powinniśmy wykonywać już po myciu głowy i nałożeniu odżywki czy też maski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne