Coraz więcej osób w różnym wieku zaczyna mieć problemy z nadmiernie wypadającymi włosami. Jest to spowodowane różnymi czynnikami. Najczęściej wpływają na to choroby, nieodpowiedni tryb życia, zmiany hormonalne oraz stres. W leczeniu łysienia często stosuje się mezoterapię igłową. Zabieg poprawia jakość włosów, hamuje proces łysienia oraz stymuluje odrastanie nowych włosów.
Na czym polega mezoterapia na włosy?
Mezoterapia wykorzystywana jest w leczeniu różnych chorób. Zabieg mezoterapii polega na podskórnym ostrzykiwaniu miejsca, które zajęła choroba. Wybór leków wykorzystywanych do mezoterapii wybierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta i głównie są to leki przeciwzapalne, substancje odżywcze oraz witaminy. Metoda jest wykorzystywana w leczeniu łysienia. Korzystanie wpływa na jakość włosów, hamuje ich wypadanie oraz pobudza mieszki włosów do wzrostu nowych włosów. Mezoterapia skutecznie leczy łysienie oraz może być stosowana profilaktycznie.
Czy zabieg mezoterapii igłowej jest bolesny?
Zwykle do wykonywania zabiegu wykorzystuje się specjalną strzykawkę z bardzo cienką igłą lub specjalny pistolet do mezoterapii igłowej. Podczas trwania zabiegu pacjent może odczuwać lekki ból oraz towarzyszący temu dyskomfort. Niestety nie da się całkowicie znieczulić owłosionej skóry głowy. Dla pacjentów z bardzo niskim progiem bólu możliwe jest zastosowanie znieczulenia w postaci kremu lub sprayu. Leczenie tą metodą trwa bardzo szybko od 15 min do 30 min. Po zabiegu możliwe jest pozostawienie widocznych śladów na skórze głowy, które zwykle samoistnie znikają po upływie paru godzin.
Jakie są wskazania do podjęcia się zabiegu mezoterpii igłowej?
Metoda mezoterapii igłowej jest skuteczna przy leczeniu problemów z łysieniem. Jest również często wykorzystywana profilaktycznie przy problemach z nadmiernie wypadającymi włosami. Dzięki temu zabiegowi można poprawić jakość włosów, pobudzić skórę głowy do regeneracji oraz odbudować cebulki włosów. Najczęstsze wskazania do zabiegu to:
- Nadmierne wypadanie włosów spowodowane brakiem składników odżywczych, nieodpowiednią dietą oraz słabym krążeniem krwi
- Wypadanie włosów uwarunkowane zmianami hormonalnymi
- Nadmierna utrata włosów w ciąży i podczas laktacji
- Łysienie o podłożu stresogennym
- Łysienie androgenowe
- Łysienie plackowate
- Łysienie rozlane
Jakie są efekty mezoterapii igłowej?
Mezoterapia skóry głowy pomaga skutecznie zatrzymać nadmierne wypadanie włosów. Dzięki zastosowaniu tej metody można pogrubić włosy oraz pobudzić nowe cebulki włosów. Rezultatem wykonanego zabiegu jest odrastanie włosów w miejscu występującego łysienia. Zaletą mezoterapii jest to, że wzmacnia włosy, odżywia oraz zmniejsza wydzielanie sebum. Oprócz tego wstrzykiwane substancje sprzyjają regeneracji oraz przebudowie skóry głowy. Skuteczność tej metody w leczeniu problemów z łysieniem wynosi aż 90%. Najskuteczniej terapia działa na wypadanie włosów spowodowane zmianami hormonalnymi oraz osłabieniem cebulek. Zwykle, aby utrzymać efekty, zaleca się skorzystanie z serii zabiegów. Należy je wykonać od 4 do 7, w odpowiednim odstępie czasowym.