Czym zajmuje się trycholog?

trycholog

Trychologia to nowa dziedzina wiedzy, która powstała w odpowiedzi na coraz bardziej powszechne problemy ze skóra głowy i nadmiernie wypadającymi włosami. Kłopoty z łysieniem, nadmierną utratą włosów, a także problemami takimi jak podrażniona skóra głowy, egzemy cz łojotok, to bolączka wielu osób. Co więcej, nie zawsze wiemy, gdzie udać się z problemem, który niekoniecznie jest na tyle szkodliwy, że wymaga ingerencji dermatologicznej.

Rozwiązaniem jest trycholog – specjalista, który doskonale zna anatomię i fizjologię włosa, a także związane z nimi patologie. Wie także jak radzić sobie z problemami skóry głowy, potrafi je także właściwie zdiagnozować i w razie konieczności skierować do dermatologa.

Czy warto skorzystać z usług trychologa? Kto i jakimi problemami może zaczerpnąć jego porady?

Trycholog – kim jest?

Trycholog to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem bądź wspomaganiem leczenia chorób owłosionej skóry głowy, a także samych włosów. W obszar działań trychologa wchodzą także konsultacje, dotyczące prawidłowej pielęgnacji tych obszarów.

Dobry trycholog musi posiadać interdyscyplinarny zakres wiedzy, także medycznej, gdyż włosy są odbiciem naszego zdrowia i stanu organizmu, a problemy z włosami mogą być pierwszym sygnałem choroby lu np. problemów hormonalnych.

Co to jest trychologia?

Trychologia jest działem dermatologii, zajmującym się anatomia, fizjologia i patologiami włosów. Wyróżniamy trychologię medyczne i kosmetyczną.

Trychologia kosmetyczna zajmuje się kompleksową diagnozą i leczeniem chorób i patologii włosów metodami i środkami klinicznymi. Trychologia kosmetyczna to działania pośrednie, służące polepszeniu stanu i kondycji skóry głowy oraz włosów. W tym wypadku stosuje się głównie zabiegi kosmetyczne, a także wdraża odpowiedni plan pielęgnacji włosów.

Trycholog – jakimi problemami się zajmuje?

Trycholog to specjalista, który zajmuje się problemami i chorobami włosów oraz owłosionej skóry głowy. Do trychologa można udać się, z każdym problemem dotyczącym skóry głowy i włosów, a także w celu zaplanowania właściwego sposobu pielęgnacji.

Trychologia to dziedzina zajmująca się chorobami tj. łuszczyca owłosionej skóry głowy, łojotok, atopowe zapalenie skóry, łupież, grzybica, egzema, różne rodzaje łysienia, ciemieniucha dziecięca i starcza, a także wszystkie anomalie w strukturze włosa oraz mieszków włosowych.

Kiedy warto udać się do trychologa?

Konsultacja trychologiczna to dobre rozwiązanie, gdy szukamy pomocy w problemach z włosami i skórą głowy. Należy pamiętać, że porada trychologa nie zawsze zastąpi konsultację dermatologiczną. W przypadku niektórych chorób, trycholog może skierować pacjenta do dermatologa.

Warto skorzystać z porady trychologa w celu zbadania stanu naszych włosów oraz skóry głowy. Trycholog pomoże nam poznać nasze włosy – ich budowę, rodzaj, a także stan skóry głowy. W ten sposób lokalizuje problem, postawi diagnozę i planuje poroces leczenia lub dobierze pielęgnację dopasowana do rodzaju włosów i ich stanu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne